NARAVOSLOVNI DAN – ORMOŠKE LAGUNE

V četrtek, 5.10.2023, so otroci sedmih razredov Osnovne šole Ivana Cankarja Ljutomer z učitelji spremljevalci obiskali naravni rezervat Ormoške lagune. 39 Učencev se je razdelilo v tri skupine, ki so jih vodili priznani ornitologi in poznavalci lagun. Naučili so se poslušati zvoke, katerim so dodali tudi oblike. Tako so opazovali vodne ptice, spoznali pa so tudi nekaj najbolj pomembnih vlagoljubnih gozdnih dreves. V zeliščarskem kotičku so okušali zdravilne rastline. Med obiskom so si ogledali tudi stalne prebivalce lagun: vzhodnoazijske vodne bivole, ovce, koze in ponije.

Po ogledu Ormoških lagun so si pred avtobusom privoščili malico, napisali kratke vtise in se nasmejanih obrazov vrnili domov.