UČNA EKSKURZIJA V LJUBLJANO

Učenci 4.a in 4. b razreda smo 22. maja, 2024 odpotovali v Ljubljano na učno ekskurzijo.

Ogledali smo si del Ljubljane ob Ljubljanici, nekaj pomembnih zgradb, Tromostovje, Prešernov trg, predvsem pa Slovenski šolski muzej, kjer smo spoznavali, kako je nastajalo in se razvijalo šolstvo skozi zgodovino. Udeležili smo se učne ure lepopisa, malo klečali na koruzi, pa jahali osla, malo so se nam tresle hlače in krilca pred strogo učiteljico, predvsem pa smo packali s črnilom in peresi – no trudili smo se zelo lepo pisati.

Na Ljubljanski grad smo se povzpeli z vzpenjačo, kjer sta nas dva vodiča popeljala skozi grajske prostore in nam razkrila, kdo in kako je na gradu živel, bil zaprt in pobegnil.

Najboljše je bilo pa tisto na avtobusu, česar fotografije na srečo ne prikazujejo.