PRIJAVNICA ZA RAZŠIRJENI PROGRAM (RaP)

Nov koncept razširjenega programa zajema nekatere dejavnosti, ki smo jih doslej poznali kot:

• jutranje varstvo (JV),
  • podaljšano bivanje (PB),
  • dopolnilni pouk (DOP) in dodatni pouk (DOD) – novo imenovanje VAJA DELA MOJSTRA,
  • neobvezne izbirne predmete (NIP),
  • interesne dejavnosti (ID),
  • individualno in skupinsko pomoč (ISP) – novo imenovanje SKUPAJ ZMOREMO,
  • kolesarski izpit.

Zgoraj omenjene organizacijske oblike se bodo dejavnosti izvajale drugače kot do sedaj. Učenci bodo na drugačne načine poglabljali, nadgrajevali cilje rednega programa, razvijali svoje interese, sposobnosti, kritično mišljenje, se navajali na sodelovanje z drugimi in na aktivno preživljanje prostega časa. Vpis k  RaP dejavnostim ni obvezen, vendar, ko učenec izbere dejavnost, le-ta postane obvezna za obiskovanje. RaP dejavnosti se ne ocenjujejo.

V URNIKIH SPODAJ SI LAHKO OGLEDATE KDAJ SE POSAMEZNE DEJAVNOSTI IZVAJAJO.

NAVODILA  ZA PRIJAVO NA RaP DEJAVNOSTI

KLIKNITE NA POVEZAVO DO PRIJAVNICE ZA RaP

• Obarvana polja v urniku, ki so  označena z * (zvezdico) in rumeno barvo, vas usmerjajo na RaP dejavnosti, ki jih učenci izbirajo (bivše ID).
  • Če bodo učenci ob urah označenih z zvezdico prisotni v šoli (tudi, če čakajo na že izbrano dejavnost ali prehrano) morajo izbrati eno od ponujenih RaP dejavnostmi v prosti uri. V nasprotnem primeru jih bo v določeno dejavnost usmerila šola.
  • Dejavnosti  brez * (zvezdice) na drugih barvnih poljih, so učenci že izbrali (junij – NIP, OPZ, MPZ) ali pa jih izvajajo učitelji, ki so v preteklosti izvajali PB, zato niso na izbiro.
  • V RaP dejavnosti, ki so se v preteklih šolskih letih izvajale kot JV, DOD in DOP, kolesarski izpit in ISP učence razporedi šola oz. strokovni delavci.
  • Če imate na naši šoli več otrok, potem izpolnite prijavnico za vsakega otroka posebej.
  • Učenci bodo izbrano dejavnost obiskovali celo šolsko leto. Učitelji izvajalci bodo vodili evidenco prisotnosti.
  • Odhodi učencev bodo prilagojeni izbrani ali usmerjeni dejavnosti, zato vas naprošamo, da ne motite pedagoškega procesa in upoštevate čase odhodov.
  • Dejavnosti RaP-a bomo izvajali glede na število prijavljenih učencev. V primeru, da bo število prijavljenih učencev k posamezni dejavnosti RaP-a premajhno/preveliko, bomo morali predvidene dejavnosti spremeniti, združevati ali opustiti.