Skoči na glavno vsebino

PLAKAT MIRU

Plakat miru je projekt, ki ga že nekaj let izvaja Lions club international. Letošnja tema je bila »Upajmo si sanjati«. Na naši šoli so v projektu sodelovali samo učenci 8. a. Učenci so vztrajno izdelovali plakat med uro likovne umetnosti in med prostimi urami.

Nagrajenci iz naše šole so: Žan Pihlar, Ana Pihlar in Jure Sagaj. Vsi trije učenci so bili povabljeni na razstavo vseh nagrajenih plakatov iz našega regijskega območja. Letos je sodelovalo kar 11 osnovnih šol.

Ana Pihlar se je uvrstila med prve tri najboljše udeleženke in s tem pridobila dodatno nagrado. Tudi preostali nagrajenci so dobili majhne pozornosti.

Letošnja tema je bila ustvarjena z razlogom, da bi si otroci upali sanjati svoje sanje in da bi skozi ustvarjanje prikazali svoje upe in sanje za človeštvo.

Upam, da se bo projekt izvajal še vrsto let in da bo mladostnikom še naprej širil obzorja, da bodo razvijali svoje likovne sposobnosti.

Ana Pihlar, 8. a

Dostopnost